Masáž sportovní a klasická

Sportovní masáž

Provádí se mezi nebo po sportovním výkonu a slouží k odstranění únavy za účelem rekondice. Pro tento druh masáže jsou typické dynamické, silnější hmaty určené k rozhýbání svalů a prokrvení těla, což se například ve sportu nebo před jinou větší fyzickou zátěží využívá před výkonem. Pokud masér vhodně zmírní intenzitu hmatů, může provádět masáž relaxační.

Klasická masáž

Masáže švédského typu jsou u nás známé jako klasické masáže, prováděné roztíracími, třecími a hnětacími hmaty na holé tělo za použití vhodného masážního oleje. Intenzita hmatů je jemnější, pomalejší než u sportovní masáže, svaly se při ní spíše zklidňují, než povzbuzují. Ve sportu je tato masáž vhodná po výkonu, v běžném životě po namáhavé práci nebo pro odpočinutí přetěžované mysli. Při klasické masáži se uvolňuje a regeneruje svalstvo a svalové spasmy, stimuluje krevní a lymfatický oběh.

Masáž se přizbpůsobuje potřebám klienta a zaměřuje se na případné problematické partie. Lze vhodně kombinovat oba typy masáží. Zejména po nadměrné fyzické námaze mohou být některé svaly bolestivé a masáž sportovní současně s klasickou pomáhá tyto svaly zregenerovat a uklidnit.